Ökoszigetelés, avagy a környezetbarát szigetelésekről
Manapság a környezettudatosság nagyon nagy hangsúlyt kap, hiszen egyre fontosabb, hogy mekkora ökológiai lábnyomot hagyunk magunk után. A szigetelések esetében általában a hungarocell szigetelésre asszociálunk, ami egy kicsit sem környezetbarát, ám ha mindenképp a környezettudatosság jegyében szeretnénk szigetelni otthonunkat, akkor már erre is van lehetőség.
Ha ökoszigetelés, akkor cellulóz
Ha azt halljuk, hogy ökoszigetelés, akkor leginkább a fújt cellulózszigetelésre szoktunk gondolni. Ez még egy viszonylag új megoldás a szigetelés terén, de teljes mértékben környezetbarát. Számos előnye van azon túl is, hogy környezetbarát.
Egyrészt nagyon jó a hőtartó képessége, és hangszigetelés tekintetében is meglehetősen hatékony. Az illata semleges, nem allergizál, korrózióra, gombásodásra sem hajlamos. Jó a páraáteresztő képessége, így nem kell a penészesedéstől sem tartanunk.
Szintén előny, hogy nem költöznek bele rágcsálók, ahogyan a hungarocell szigetelésbe szoktak, nagyon tartós, és strapabíró szigetelés. Nehezen éghető, tűzbiztonsági szempontból B2 besorolást kapott. Ami szintén fontos, hogy nem képződik hőhíd sem, ami gyakran megesik a hungarocell szigetelések esetében.
Hátránya, hogy egyenlőre még kevesen használják ezt a technológiát, így még nagyon drága megoldás. Ugyanakkor teljes mértékben a környezettudatosság jegyében használható, így akinek ez fontos szempont, mindenképp érdemes megfontolni ezt a lehetőséget.
Az ásványi gyapotszigetelésekről
Ha környezetbarát szigetelésről van szó, akkor az ásványi gyapotszigeteléseket is meg kell említeni, hiszen ezeket is környezetbarát megoldásnak tartják, hiszen természetes anyagból készülnek, különösen a kőzetgyapot szigetelés.
A kőzetgyapot egy nagyon jó szigetelőanyag, számos pozitív tulajdonsága van, jó a hő és hangszigetelő képessége, páraáteresztő, könnyen kezelhető, és persze környezetbarát. Azt persze nem árt tudni, hogy ha lebontásra kerül, akkor nem dobható bele a kommunális hulladékba, külön elszállítást igényel, hiszen építési törmeléknek számít.
A cellulóz szigeteléssel hasonló árban van, a cellulóz talán drágább. A vályogházak esetében is szokták javasolni, ahol fontos, hogy a vályog szigetelésére természetes anyagot használjunk. Amennyiben persze teljes mértékben környezetbarát anyagot szeretnénk, akkor a cellulóz szigetelés lesz a jobb megoldás.