Bejelentkezés

Blog

Latest News
Mikor és mivel szigeteljük a mennyezetet?

Mikor és mivel szigeteljük a mennyezetet?

A mennyezetek hőszigetelését akkor érdemes megfontolni, ha egy fűtött helyiség alatt egy fűtetlen helyiség van, mint az alagsor, a pince, a garázs, vagy a parkoló. A fűtött szint hővesztesége igen magas lehet, ha nem kap az alatta lévő fűtetlen helyiség szigetelést, ugyanis a hő az alatta található fűtetlen közegbe távozik. Annak érdekében, hogy kellemes belső hőmérsékletet biztosíthassuk a fűtött helyiségben, lényeges a lenti, fűtetlen helyiség mennyezetének szigetelése.

A jó mennyezeti szigetelés előnyei

A mennyezeti szigetelés nagyban segíteni fogja a fűtött helyiség hőveszteségének csökkentését, de számos más előnye is van annak, ha a fűtetlen helyiség szigetelést kap.

  • A nem kívánt zajt elnyeli, illetve csillapítja: a mennyezeti szigetelésnek nemcsak hőszigetelési, de hangszigetelési funkciója is lehet, különösen akkor, ha a lenti helyiség műhely, esetleg próbaterem. Ebben az esetben természetesen, speciális szigetelésre lesz szükség.
  • Növelheti az épületek tűzbiztonságát: ha tűzálló szigetelést választunk, akkor az növelni fogja az épület tűzbiztonságát, ehhez kőzetgyapot, üveggyapot, vagy szórt purhab szigetelést érdemes választani.
  • Nedvesedés megakadályozása: előfordulhat, hogy a pince nedvesedik, vizesedik, mely hatással lehet a felette lévő helyiségre is. Egy megfelelő szigeteléssel a pince vizesedési problémája is megoldható.

Természetesen akkor is érdemes mennyezeti szigetelésben gondolkodni, ha a padlás nincs megfelelően szigetelve, esetleg a társasház legfelső emelte a minénk, és valamilyen okból nehézkes lenne megoldani a szigetelését.

A szigeteletlen padlás, vagy egy lapos tető is tudja rontani a lakás hőveszteségét, így érdemes mennyezeti szigetelésről gondoskodni. 

Milyen anyagokat használhatunk mennyezet szigetelésére?

A mennyezeti szigeteléshez többféle szigetelőanyag is használható. Természetesen mindenképp számításba kell venni a helyiség belmagasságát, ugyanis egy vastagabb szigeteléssel nagyon sokat veszíthetünk a belmagasságból, ami egy nagy belmagasságú helyiségben nem okoz problémát, de egy pincében, ahol eleve alacsonyan van a mennyezet már gondot jelenthet.

  • hungarocell: a hagyományos hungarocell, vagy más néven ESP lapok meglehetősen elterjedtek, és számos helyiség szigetelésére használhatóak, így mennyezeteken is. Olcsó és könnyen kezelhető megoldás, ugyanakkor számos hátránya is van, melyeket mindenképp számításba kell venni, mielőtt ezt a megoldást választjuk a mennyezetre.
  • kőzetgyapot vagy üveggyapot: amennyiben környezetbarát, jó páraáteresztő, és strapabíró szigetelést keresünk, és nem számít a belmagasság kérdése, akkor az ásványi gyapotszigetelés jó megoldás lehet.
  • Inhemiwa panelek: ez a megoldás akkor lehet jó, ha nagyon alacsony a belmagasság, és nem szeretnénk nagyon csökkenteni. Ezek a panelek kifejezetten belső szigetelésre valók, és hozzávetőleg 4 cm-t vesznek el a belmagasságból.
  • plafon panelekből kialakított mennyezetburkolatok: léteznek kifejezetten mennyezet burkolására való plafon panelek, melyek alig 3 cm vastagságúak, porózus szerkezetű lapokból állnak, és ragasztással rögzíthetők a mennyezethez.

Kapcsolódó bejegyzések

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük