Bejelentkezés

Blog

Latest News
Mennyibe kerül egy új tető?

Mennyibe kerül egy új tető?

A folyamatosan növekvő árak miatt ez a kérdés nem is olyan egyszerű, valószínű ugyanis, hogy a ma leírtak holnapra már érvényüket vesztik. Azonban amikor eljön a tetőcsere ideje, bizony sarkalatos kérdés, hogy mennyibe is fog ez az egész kerülni. A tetőcsere árát nagyon sok minden befolyásolja. A tető mérete, típusa, dőlésszöge, a cserép típusa, hogy milyen elemek, rétegek felújítására, cseréjére van szükség egyáltalán?

Elszálló tető költségek

A költségek igen magasra is rúghatnak, azonban ha a tető már nem látja el maradéktalanul funkcióját, nem érdemes halogatni. Nagyobb károkat okozhat ugyanis otthonunkban az, ha például rendszeresen beázik. Az épület élettartamát igencsak befolyásolja a tető állapota. Több jel is utal arra, hogy eljött a tetőcsere ideje.

Ha azt látjuk, hogy a cserép vagy valamilyen tetőelem meglazult, hullámosodik, mohásodik, fagyott, akkor az cserére érett. Ha a viharok, erősebb szél károsítja a szerkezetet, ha cserépdarabokat és más törmeléket találunk a földön, akkor is eljött a csere ideje. A külső jeleken kívül pedig itt vannak a belső jelek is.

Ha a tető nincs beépítve vagy nem fóliázott, akkor a padlásra beszűrődő fény is jelezhet beázást, ha elkorhadt léceket, gerendát látunk, akkor sürgősen cselekedjünk. Ha a tető belső oldalán vízfoltok vannak, eljött a karbantartás, csere ideje. Ha pedig azt tapasztaljuk, hogy esős időben nedves foltok, tócsák jelennek meg a ház belsejében, akkor se tétovázzunk.

Ármustra

A tetőfedés ára anyagdíj nélkül átlagosan 3000-5000 forint között van négyzetméterenként, egy komplett tetőépítés pedig egy átlagos méretű, 100 négyzetméteres családi ház esetében 2-3 millió forintos költség. Szintén anyagköltség nélkül a tetőszerkezet kialakítása 4000-10000 forint közötti négyzetméterenként, a tető szigetelése pedig 4-6 ezer forint négyzetméterenként.

És ezek még csak a munkadíjak. Még itt van a tetőgerenda, a lécezés, a csatornázás költsége, a szigetelés, és maga a cserép. Mielőtt valaki belevág a teljes tetőcserébe, érdemes nagyjából átszámolni, hogy milyen költségekkel is kell majd szembesülnie. Ha nem tudjuk pontosan, hogy mekkora mennyiségű cseréppel számoljunk, az interneten fellelhető kalkulátorok segítenek ennek kiszámításában.

Széles skálán az árak

A tetőcserép árak függnek annak típusától, hogy beton vagy kerámia cserép kerül-e a tetőre. A darabárak 200 forint felett kezdődnek, de ebben a kategóriában igen szűkös a kínálat. A szellőző kerámia cserepeket pedig gyakorlatilag 1000 forint feletti darabáron érhetjük el. A kínálat itt már széles, meggypiros, mokka, antracit, fekete, téglaszín, sötétbarna – mindenki kedvére válogathat.

A tetők és a trendek

Amikor valaki építkezik vagy szükségessé válik a tetőcsere a házán, sok döntést meg kell hoznia. Mint az életben gyakorlatilag minden téren, itt is vannak trendek, itt is van divat. Ami viszont folyton változik, lehet, hogy ami ma divatos, egy-két év múlva már nem lesz az. A tető viszont hosszú távra szól, így a trendeket bár figyelembe lehet venni a tervezésnél, ne ez legyen az alap. Inkább az épület jellege, színe, arculata.

Fontos, hogy a ház stílusához igazodjon a tető színe és jellege is. Más és más hangulata van a különböző formájú cserepeknek, lehet ívelt, hódfarkú vagy egyenes egy cserép vége. Az sem mindegy, hogy milyen a cserép bordázata és így tovább. A harmónia és a korszerűség legyen a fókuszban, ezt tanácsolják a szakemberek.

És ha már a trendek szóba jöttek, egyre inkább terjednek a laposabb tetők, melyek 15 fok alatti hajlásszöggel rendelkeznek. Az ilyen tetők számára is készülnek speciális, modern 7 fokos cserepek.

Kapcsolódó bejegyzések

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük