Milyen legyen a gyerekszoba színe?
Természetes, ha az ember szeretne mindent megadni a gyermekének. Kényelmet, biztonságot, nyugalmat és sok-sok szeretetet. Egy biztonságos, meleg otthont, melynek része egy hangulatos, kényelmes gyerekszoba is.
Rózsaszín vagy kék?
A kislányoknak rózsaszín, a kisfiúknak kék – egyszerű megoldás, ha a ruhákat és a szoba színét nézzük. Ezen azonban érdemes túllépni. A szoba színének megtervezésekor gondoljunk arra, hogy a színek milyen hatással vannak a szervezetre, és válasszunk olyan színt, ami nyugtat.
A színek hatása az érzelmekre
A színeket gyakran meleg és hideg színekre osztjuk, a hideg színek hatására nagyobbnak érezzük a helyiséget, a meleg színek esetén a tér pedig kisebbnek és barátságosabbnak tűnik.
A zöld szín a szem számára kevésbé megterhelő, harmóniát teremt, pihentető, egyszerre nyugtató és frissítő hatású szín, remek helye van a gyerekszobában is. A sárga megragadja a figyelmet, élesíti a memóriát, a gondolkodást és a kreativitást, bizonyos árnyalatai jó hatással vannak a babára.
A vörössel óvatosan kell bánni, mert hatására az embernek gyorsabban ver a szíve, dühöt és félelmet is kiválthat, így a gyerekszobában nincs helye, vagy ha mégis ragaszkodunk hozzá, ügyeljünk arra, hogy ne ez legyen az uralkodó szín. Végül nézzük a kéket, ami a nyugalom színe, egy igazán pihentető szín, így jó választás lehet a gyerekszobába is.
Nem csak a szín számít
A trendek folyton változnak, minden évben újabb és újabb divatszínek kerülnek előtérbe, fontos azonban, hogy a gyerekszoba falfestésekor óvatosan bánjunk ezekkel a színekkel és csak olyat válasszunk, ami valóban tetszik.
A szín nagyon fontos, de ugyanilyen fontos a szoba berendezése. Milyen bútorok kerülnek a szobába, milyen kiegészítők, milyen játékok? Ha túl nagy a zsúfoltság, akkor azt egy erősebb szín még zavaróbbá teszi.
Színek lányoknak
Először is válasszuk ki az alapszínt, ez lányos szobák esetében lehet például pasztell rózsaszín, kék vagy épp lila. A mély árnyalatok, mint a tengerészkék, a bogyós gyümölcsök színe, ugyanúgy divatosak, mint a semleges színek, a szürke, az elefántcsontszín és az ezüst.
Az alapszínt mindig dobjuk fel valamilyen kiegészítő színnel, ez segít kiemelni az alapszínt. A kiegészítő színt használhatjuk például szegélyként, vagy egy-egy mintát is lefesthetünk ezzel a színnel. Az interneten többféle segítséget is találunk, használjuk ki a virtuális tervezés lehetőségeit.
Fiús színek a szobába
A fiús szobák sem feltétlenül kell, hogy kékek legyenek, de ha mégis a hagyományokhoz ragaszkodunk, választhatunk például egy mélyebb kéket, tengerészkék színt. A fiús szobákba illenek a szürkék és a világos semleges színek, a kiegészítő színekről itt se feledkezzünk meg, és válasszunk olyat, ami kiemeli az alapszín előnyös tulajdonságait.
Milyen hangulatot szeretnénk? Ezt a kérdést tegyük fel és máris előrébb járunk a választásban. Energikus, friss, drámai, tengerparti hangulat? Más és más színekkel érhetjük el ezt.
Semleges színekben
Sok olyan szín van, ami mindkét nemhez illik, például a bézs, a szürke vagy a zöld különböző árnyalatai. A tipikus lányos színek, mint például egy pasztell rózsaszín is helyet kaphat egy kisfiú szobájában, kiegészítő színként például. De egy kislány szobája is lehet például kék.
Ha pedig szobafestésre szánjuk rá magunkat, gondoljunk arra, hogy a pár évente úgyis újra kell festeni a szobát, tehát ne féljünk kipróbálni azokat a színeket, melyek igazán tetszenek nekünk és csemeténknek.