Bejelentkezés

Blog

Latest News
A kerítésfestés lépései

A kerítésfestés lépései

Kerítést festeni nem is olyan egyszerű, mint amilyennek elsőre tűnik. Amikor a kerítés már kopott, foltos, ideje újrafesteni. Mivel a kerítés ki van téve az időjárás okozta hatásoknak, a hónak, az esőnek, a tűző napfénynek és a kemény fagyoknak, óhatatlan, hogy egy idő után újra kell festeni. Kérdés, hogy hogyan.

Milyen anyagból készült a kerítés?

A kerítés többféle anyagból készülhet, ez pedig meghatározza, hogy milyen festékkel és milyen módon szükséges az újrafestés. Fontos, hogy minden esetben alapos munkát végezzünk, gondosan készítsük elő a felületet és használjunk minőségi anyagokat.

Ezzel nemcsak magunkat kíméljük meg attól, hogy gyakrabban kelljen festeni, de a pénztárcánk is hálás lesz érte. A színek tekintetében itt is vannak trendek, a fakerítések esetében például a természetességre törekvés.

A fa kerítés festése

A fakerítés még mindig az egyik leggyakoribb típusú kerítés, nézzük is meg, hogy hogy fessük ezt le. Az első lépés a csiszolás, ilyenkor tisztítsuk meg a felületet és szüntessük meg az egyenetlenségeket. A korhadt, sérült részeket is csiszoljuk le, a menthetetlen részeket pedig cseréljük ki. A csiszolást mindenképp tegyük meg, így lesz ugyanis stabil a festés alapja. Ezt megtehetjük csiszolópapírral, drótkefével, vagy egy csiszológéppel is.

A következő lépés az alapozás, ennek minőségére is helyezzünk nagy hangsúlyt. Az alapozó segíti a festék tapadását és védi a fát a rovarok, a gomba és a penész támadásáról. Száraz és pormentes felületre vigyük fel a favédő lazúrt és ügyeljünk arra, hogy száraz idő legyen. A fa kerítés festésénél többféle lehetőség közül választhatunk.

Így használhatunk olyan festéket, ami vékony réteget képez, így látszik a fa erezete, mintázata, ezzel természetesebb hatást érhetünk el. A vastaglazúr pedig akkor ajánlott, amikor lakkhatású réteget szeretnénk. Ezzel tartósabb eredmény érhető el. A festéket egy vagy két rétegben tanácsos felvinni a felületre.

A fém kerítések festése

Itt is nagyon fontos az előkészítés, a rozsdától, a régi festékmaradványoktól és a zsíros szennyeződésektől mindenképp tisztítsuk meg a felületet. Ezt megtehetjük drótkefével vagy drótkoronggal. A zsírtól mosószeres tisztítással tudunk a legjobban megszabadulni. Itt is szükség van egy alapra, ami egy korróziógátló alapozás kell legyen, ezután egy közbenső réteg felvitele ajánlott minimum két rétegben.

Az utolsó réteg pedig maga a zománcfesték. Ezt egy rétegben kell a felületre festeni. A fém felületeken a leggyakrabban oldószerrel hígítható termékeket használunk, a munkálatok előtt itt is ügyeljünk arra, hogy minden eszköz, anyag a rendelkezésünkre álljon.

A zománcfestékek esetében széles kínálattal találkozunk, fontos, hogy olyan színt válasszunk, ami illik a kerítés és a ház, a környezet stílusához. A fehér, szürke és fekete örök klasszikusok, hisz eleganciát sugároznak.

Kapcsolódó bejegyzések

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük