Bejelentkezés

Blog

Latest News
Csempe és járólap festése

Csempe és járólap festése

A fürdőszoba felújítása nem olcsó mulatság, ám ha csak a régi stílusát szeretnénk megváltoztatni, az lényegesen olcsóbb lehet.

Csempék átfestése: költséghatékony

A régi csempék cseréje helyett próbálkozhatunk a csempék átfestésével is, mely meglehetősen költséghatékony megoldás. Azt természetesen tudomásul kell venni, hogy ez a megoldás nem örökre szól, hiszen a csempe festés nem a legtartósabb dolog a világon, különösen nem egy vizes helyiségben

Amikor megéri lefesteni a csempét és a járólapot, és mikor nem

Először is érdemes tisztázni, hogy csak a csempét festenénk át, vagy a járólapot is. A csempe festése tartósabb, mint a járólapé, hiszen azt értelemszerűen nagyobb behatások érik. A járólap esetében akkor érdemes meggondolni a festést, ha nem mosunk fel az adott helyiségben minden nap, és nem mászkálunk rajta folyamatosan egész nap, vagyis üzlethelyiségekben, illetve nagyobb igénybevételű helyeken nem éri meg a járólapot lefesteni, inkább cseréljük ki.

A zuhanyfülke, a kár és a mosdók esetében sem célszerű a festés, hiszen itt nagy mennyiségű víz folyik le a festék pedig nem lesz tartós. A csempe esetében viszont tartós eredményre számíthatunk, ha nem éri rendszeresen nagy mennyiségű víz a felütet. Ha igen, akkor sem kell teljes mértékbe elvetni a csempe festésének ötletét, csak számítani kell arra, hogy gyakran lesz szükség javításra.

Milyen eszközök kellene a csempefestéshez?

A csempe festéséhez hasonló felszerelésre lesz szükség, mint a falfestéshez általában, ám anyagfelhasználás tekintetében nagy eltéréseket tapasztalhatunk.

  • festőhenger
  • ecset
  • tapadóhidat képező alapozó: erre azért van szükség, hogy a festék megtapadjon a csempe felületén. Ha nem kezeljük alapozóval, könnyen lepereg, de lehet, hogy meg sem tapad.
  • festék: a csempe lefestéséhez többféle festék is használható, használhatunk zománcfestéket, kültéri festéket, de kültéri zománcot is.
  • vízzáró réteget képző lakk: ha nagyobb igénybevételű helyre kerül a festék, esetleg gyakrabban vizes, érdemes egy védőréteggel is ellátni.

A csempefestés lépései

  1. tisztítás: a csempe és járólap festést minden esetben egy alapos előkészítésnek kell megelőznie, ugyanis zsíros, koszos, poros felületen nem fog megtapadni a festék. Arra is érdemes figyelni, hogy tisztítószer maradék se maradjon a csempén, mert az is rontja a tapadást
  2. tapadóhidat képző alapozó réteg: a tisztítás után jöhet az első alapozóréteg, melynek száradási ideje általában 24 óra. Meg kell várni a teljes száradást, majd ezt követheti egy második alapozó réteg.
  3. festés: a második alapozóréteg után jöhet a fedőfesték, melyet legalább két rétegben célszerű felvinni a csempére. Használhatunk hengert, de ha a fugák túl mélyek, akkor érdemes inkább ecsetet használni.

Kapcsolódó bejegyzések

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük