Bejelentkezés

Blog

Latest News
Falfestési tippek, trükkök, ötletek

Falfestési tippek, trükkök, ötletek

Sokan próbálkoznak házilag is a falfestéssel, mert úgy gondolják, hogy ezzel időt és pénzt spórolnak. A végeredmény azonban nem mindig lesz olyan, amilyennek elképzeltük, a szín a boltban szebb volt, a fal foltos maradt stb.. Ahhoz, hogy tényleg olyan legyen a szobánk színe, mint amit megálmodtunk, nem árt ismerni a trükköket, amiket a festők használnak.

Ebben a bejegyzésben olyan tippeket és tanácsokat gyűjtöttünk össze, amik segítenek, hogy olyan legyen a festés, amilyennek azt eredetileg megálmodtuk. Bízunk benne, hogy sok bosszúságtól és felesleges kiadástól megkíméljük ezzel olvasóink pénztárcáját.

Minőségi anyagok használata

Az egyik leglényegesebb dolog, amiről sokan megfeledkeznek a spórolás árnyékában. Mindig minőségi festékeket, alapozókat használjunk, mert csak így lesz szép a felület.

Szánjuk rá a megfelelő időt

Mindenki gyorsan akar végezni, de kapkodni nem szabad. Mindenképp várjuk ki két réteg között a száradási időt, és ne spóroljunk a rétegeken sem. Ha szükséges még egy réteg felvitele, mindenképp szánjuk rá az időt és a festéket.

Tisztítsuk el a falat zsíroldóval

A zsíros, poros, koszos felületre nem tapad olyan jól a festék, így érdemes letisztítani festés előtt. Sokan szappanos vizet használnak, ám a konyhai zsíroldó sokkal hatékonyabb tud lenni.

Csiszoljuk le a falat

Ahhoz, hogy tökéletesen sima felületet kapjunk, érdemes a tisztítás és az alapozás között egy csiszolási lépést is beiktatni. A glettelést követően úgyis szükség van erre, de ahhoz, hogy a sorjákat, barázdákat és furatokat kiegyenlítsük, érdemes az egész falat átcsiszolni.

Használjunk színezett alapozót

A glettelést követően, de alapvetően is érdemes mélyalapozót használni. Erre a glettelésnél azért van szükség, mert a fehér glett beszívja a festéket, így ezeken a helyen matt lehet a felület. A profik színezett, általában szürke vagy a falszínnel nagyon hasonló alapozót használnak a glettelt felületeken, hogy a végső szín ne legyen matt, és élénkebb is lehessen.

Használjunk festék-kiegyenlítőt az ecsetnyomok eltüntetéséhez

Ahhoz, hogy a felület ne legyen mázgás, érdemes a festékbe festék kiegyenlítőt/hígítót használni. Ennek köszönhetően a festék nem szárad olyan gyorsan, könnyebben tudunk javítani, de az ecsetnyomokat könnyebben eltűnnek, mert segít eloszlatni a festéket.

Az egységes szín érdekében keverjük a festékeket

Még ha ugyanarról a színről is van szó, ha másik dobozt nyitunk, nem biztos, hogy teljesen ugyanolyan színű lesz mint az előző. Hogy egységes egyen minden falon a szín, érdemes az összes kis dobozt egyetlen nagy festékes vödörbe önteni, és összekeverni.

Mossuk le a festőhengert az első használat előtt

Erre azért van szükség, mert az új hengeren mindig vannak apró bolyhok-szöszök, melyet mindenképp lejönnek majd róla. Úgy járunk a legjobban, ha nem a festékbe és a falra kerülnek fel ezek a bolyhok, mert akkor nem lesz szép egyenletes a fal. A lemosással ezeket a bolyhokat tüntetjük el.

Egyszerre csak egy falat

Bár sokan úgy dolgoznak, hogy lefestik az összes sarkot és élet, majd csak ezután állnak neki a nagy felületeknek, a profik ezzel szemben, egyszerre csak egy fala sarait és éleit festik le ecsettel, majd ezután rögtön lefestik a fal teljes felületét, mert így egyenletesebb lesz a fal teljes felülete és a szélek színe is.

Kapcsolódó bejegyzések

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük