Bejelentkezés

Blog

Latest News

Tippek, és tanácsok a tökéletes burkoláshoz

Mindenki olyan ingatlanban szeretne élni, mely komfortos, és szép. Legyen szó otthonunk bármely részéről, ahhoz, hogy a konyhánkban, vagy éppen a fürdőszobánkban tökéletes, precíz, és éveken át szép legyen a burkolat, ahhoz szükség van a szakszerű és rutinos munkavégzéshez, illetve a minőségi alapanyagokhoz is.

Nézzük meg azokat a tanácsokat, melyek betartásával még szebb végeredményt érhetünk el abban az esetben, ha burkolómunka előtt állunk. A tapasztalatokra alapuló tippek segítenek nekünk abban, hogy elkerüljük a legnagyobb hibákat a burkolással kapcsolatban, és hogy az esztétikus végeredmény mellett a burkolással a későbbiek során se legyen semmilyen problémánk majd.

Ezekre érdemes odafigyelnünk burkolás során

Minden esetben szükséges felmérnünk, hogy pontosan mekkora méretű terület lesz majd, melyet a későbbiek során burkolni szeretnénk, hiszen ebből tudjuk csak kiszámolni azt, hogy mekkora mennyiségű burkolóanyagot kell majd vásárolnunk.

Ezeket lehetőség szerint mindig érdemes egyszerre megvásárolni, és ügyeljünk arra, hogy a lapok esetében mindig azonos gyártási dátummal legyenek ellátva, hiszen ezzel tudjuk megakadályozni azt, hogy a lapok között színárnyalat béli, és/vagy méretbeli különbségek legyenek.

A burkolóanyagok megvásárlásakor gondoljunk a vágási veszteségekre is, ezért legalább 15%-kal nagyobb mennyiséget vásároljunk meg, mint amennyire a burkolandó felület alapján szükségünk lenne.

Ha padlólapot kell vásárolnunk, tartsuk szem előtt annak műszaki paramétereit is. Legyen csúszásmentes, és megfelelő kopásállóságú is az adott burkolólap.

Burkoló munka elvégzése során minden esetben használjunk valamilyen alapozóanyagot. Ha nem nedvszívó, hanem tömör, és zárt felületről van szó, akkor a legjobb, ha a tapadásjavító, vagy a kvarcszemcsés változatot válasszuk.
Gipszkarton esetében a burkolólaphoz pedig célszerű mélyalapozót vásárolnunk!

A csemperagasztót mindenképpen érdemes az adott burkolólap méretétől és a tervezett igénybevétel alapján kiválasztanunk. Egyáltalán nem mindegy ugyanis hogy melyik csempéhez milyen típusú csemperagasztót használunk. Ezen tud múlni a burkolás szépsége, minősége, és élettartama is. Ha a döntésünkben nem vagyunk biztosak, a legjobb, ha kikérjük egy hozzáértő szakember véleményét is választáskor.

Fontos megjegyezni, hogy sem a fugázóanyag, sem a cementkötésű ragasztó nem képes tökéletes vízzáró réteg kialakítására, ezért a vizes helyiségeknél (a mosókonyhánál, a konyhánál, a fürdőszobánál, a wc-nél stb.) mindig szükség van egy plusz vízszigetelő réteg felvitelére is.

Azt, hogy melyik anyagból mennyire van szükségünk, néhány képlet alapján könnyedén ki tudjuk számolni. A szükséges fugázó anyag kiszámolásához össze kell adnunk a lapok hosszúságát, és szélességét, ezután pedig a kapott összeget el kell osztanunk a szélességi és hosszúsági szám szorzatával, a fugaszélességgel, illetve egy állandó számmal, ami 1,6.
A végeredményt ezután kg/m2-ben fogjuk majd megkapni.

A kerámia burkolatok esetében tartósan rugalmas fugát kell majd kialakítanunk ott, ahol a padló, illetve a felmenő falak illeszkednek egymással.
Rugalmas fugázás esetében fontos figyelembe vennünk a burkolni kívánt felület legfontosabb tulajdonságát, a geometriai jellemzőit is.
Szükség lesz dilatációra is, kültérben ez 1:2, beltérben pedig 1:3 a szélességi és hosszúsági arány.

Ne felejtsük el azt, hogy minden burkolóanyag esetében figyelembe kell vennünk a csomagoláson található fontos információkat. Mindig fel van tüntetve az, hogy az adott anyagot milyen hőmérséklet között tudjuk probléma mentesen használni, és innen olvashatjuk le a keverési arányt, illetve azt is, hogy az adott anyagot mennyi ideig kell használat előtt pihentetni, és hogy körülbelül mennyi ideig tart a száradása.

Kapcsolódó bejegyzések

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük