Bejelentkezés

Blog

Latest News
Milyen áron dolgoznak a szobafestők, és mennyiből tudunk kifesteni magunk?

Milyen áron dolgoznak a szobafestők, és mennyiből tudunk kifesteni magunk?

A lakásfelújításba az emberek nagy része tavasszal, vagy nyáron szokott belefogni, hiszen a meleg időjárásban sokkal gyorsabban tudnak haladni a munkálatokkal. A glettelés, és festés is gyorsabban szárad, hiszen az sem okoz gondot ha ilyenkor napokon keresztül nyitva hagyjuk az ablakokat.

Elszálltak a munkadíjak és az alapanyagok is

Néhány éve azonban folyamatosan azt lehet hallani, hogy nagyon elszálltak az árak, és ez nem kimondottan az alapanyagokra igaz, hanem az építőipari munkások munkadíjára is, ehhez pedig hozzájárul az is hogy egyre nagyobb a hiány az építőipari szakmunkásokból is, nem egyszerű szakembert találni akkor se, ha az egész lakásunkat fel szeretnénk újítani. Egy megbízható, jó szakember ugyanis sokszor már fél évvel előre be van táblázva.

Éppen ezek azok az okok, amiért egyre többen érzik úgy, hogy a lakásfelújítást meg tudják oldani saját két kezükkel is, de vajon anyagilag hogyan jövünk ki kedvezőbben?

Milyen árajánlatot kaphatunk a szobafestőktől?

Nagyon sok mindenen tud múlni az, hogy az adott szakembertől milyen árajánlatot kapunk majd, ezért célszerű lehet több helyen is érdeklődni az árak felől, így azok összehasonlítása után lehetőségünk van akár választani is a szakemberek között.

Mielőtt azonban felkeresnénk a mestereket, érdemes előre dolgoznunk, és kiszámolni azt, hogy körülbelül hány négyzetméteres területet kell majd kifestenie. Kalkuláláskor ügyeljünk arra, hogy a nyílászárók méreteit mindig vonjuk ki a végeredményből, ez sajnos tipikus hiba, amelybe a laikusok bele szoktak esni.

Fontos információ többek között az is, hogy az adott helyiségek falai milyen állapotban vannak, mennyire kell azokat rendbe tenni, mielőtt megkezdődik a festés, szükség van-e tapéta eltávolítására. Terveinket, azt, hogy melyik helyiséget milyenre szeretnénk kifestetni érdemes előre összeszedni, akár inspirációs képeket is gyűjthetünk, hogy a mester jobban el tudja képzelni mit hogyan álmodtunk meg.

Ezekből az információkból a szakember ki tudja számolni azt, hogy körülbelül mennyi glettre, mennyi, és milyen festékre lesz majd szüksége, illetve a legtöbb esetben már ilyenkor meg tudják azt is mondani, hogy várhatóan meddig fog majd eltartani a munka.

Nagy általánosságban elmondható, hogy a festők munkadíja már országszerte 500 Forintnál kezdődik, de általában a mesterek olyan 600-700 Forint/négyzetméter áron szoktak dolgozni manapság. Így egy 50 négyzetméteres kis lakás kifestése körülbelül 50 ezer forintba fog kerülni, míg egy nagyobb, családi ház esetében ez az összeg akár 200-230. 000 Forint között is lehet.

Mennyibe kerül egy szobafestés, ha saját magunk végezzük el a munkát?

Bár az építőipari munkások díja az elmúlt pár évben növekedett, meglepően tapasztalhatjuk, hogy az alapanyagok ára (és itt kimondottan a tapéták, és festékek áraira gondolunk) nem sokkal lett magasabb mint néhány évvel ezelőtt. A diszperziós, hagyományos fehér színű festékek megvásárolhatóak már 450-500 Forintos literáron, de egy minőségibb falfesték, mely gyárilag lett színezve megtalálható már 3000 Forint körül a boltok polcain, ez pedig körülbelül 15 négyzetméteres falfelületre elég.

Ebből kiszámolhatjuk, hogy ha saját magunk szeretnénk megoldani a festést, akkor egy 50 négyzetméteres kis lakás kifestéséhez a festékanyag maximum 15-20 000 forintba fog kerülni, egy nagyobb családi ház esetében pedig körülbelül 25-35 000 forintra lesz szükségünk. Ez azonban természetesen csak a festék ára. Ehhez még szükség van glettre, festőhengerre, és mindenféle olyan eszközre, amely majd kelleni fog a munka során.

Bár valószínűleg anyagilag jobban jön ki az, aki saját maga ki tudja festeni az otthonát, de érdemes számítani arra is, hogy valószínűleg nem kapunk majd olyan tökéletes végeredményt, mintha profi csinálta volna azt, illetve ha saját magunk dolgozunk, akkor várhatóan több napot fog igénybe venni a munka, mintha azt szakemberek csinálták volna.

Kapcsolódó bejegyzések

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük