Bejelentkezés

Blog

Latest News
Íme a legerősebb, hosszú élettartamú tapéták, felhelyezésük pofonegyszerű

Íme a legerősebb, hosszú élettartamú tapéták, felhelyezésük pofonegyszerű

Ma már kevesen tudják, de az üvegszálas tapétákat korábban az építőipar területén használták arra, hogy a ház külső falainak megerősítő burkolataként szolgáljon. Manapság azonban beltéri falburkolatként akár 10-20 évig is megállja a helyét, hiszen egy strapabíró, erős anyagról beszélünk.

Üvegszálás tapéta

Az üvegszálas tapéta ütő- és szakítószilárdsággal rendelkezik, ennek köszönhetően nem csak a kopástól, de az esetleges sérülésektől is meg tudja óvni otthonunk falfelületeit.

Felragasztása sem egy túl bonyolult procedúra, még arra sincs szükség, hogy a falfelületet simára csiszoljuk felhelyezés előtt. Ennek a tapéta fajtának az egyik legnagyobb előnye ugyanis éppen az, hogy a fal hibáit, az egyenetlenségeket, és a repedéseket tökéletesen el tudjuk vele takarni.

Emellett különlegessége, hogy ez az egyetlen tapéta, mely javítható, hiszen illesztett módon kell a falra felhelyezni. Így azt a területet, amely valamilyen oknál fogva mégis megsérül, könnyedén le lehet cserélni.

Hova kerüljön fel az üvegszálas tapéta?

Az üvegszálas tapéta tökéletes lehet olyan helyiségek kitapétázására, melyek igen nagy igénybevételnek vannak kitéve nap mint nap, ilyen például a konyha, vagy az előszoba.

Ezt a tapétát előzetesen méretre kell vágni, felragasztani pedig precízen és pontosan egymás mellé helyezve kell, szükségünk lesz egy műanyag simítóra is, mellyel a falra tudjuk majd nyomkodni a tapétacsíkokat.

Az üvegszálas tapéta felhelyezéséhez speciálisan erre a célra gyártott ragasztót kell vásárolnunk, és más tapétától eltérően itt valamivel vastagabb rétegben kell felvinnünk a tapétára. Ezt azért fontos kihangsúlyozni, mert ezt a tapétát a ragasztórétegbe alaposan beágyazva, már-már belepréselve kell a falfelületre felragasztani.

Mivel beltéri falburkolatként akár 20 évig is megállja a helyét, ez a tapéta könnyedén átfesthető akkor ha az évek folyamán egyszerűen megunnánk a színét. Ha a tapéta teljesen megszáradt, akár azonnal átfesthető latex, akril, de akár diszperziós falfestékkel is. A festéket érdemes két rétegben felvinni azért, hogy tökéletes fedést érjünk el.

Az tapéta eltávolítását kétféle módon is megtehetjük.

Az egyik megoldást akkor kell bevetnünk, ha diszperziós ragasztót használtak felhelyezéskor, ilyenkor ugyanis sokszor csak a csiszolás jöhet szóba, ehhez azonban elengedhetetlen maszkot használnunk, hiszen a levegőbe szálló por belégzése veszélyes lehet! A másik megoldás pedig az, ha vásárolunk valamilyen speciális oldószert vagy diszperzió eltávolítót, és ezzel oldjuk le a ragasztót, majd távolítjuk el a falakról az üvegszálas tapétacsíkokat.

Tapéták, melyeket akár 8-10 alkalommal is át tudunk festeni

A tapétázás előnye, hogy könnyű elfedni velük az egyenetlen falfelületet, a falak hibáit, a vékonyabb repedéseket is. Természetesen nem az üvegszálas tapéta az egyetlen, mely a későbbiekben festhető. Az üvegfátyol tapéta, illetve az üvegszövet tapéta is festhető, ha az évek során egy kis stílusváltásra vágyunk.

Az üvegszövet tapéta kifejezetten okos ötlet lehet azoknak az embereknek akik a praktikus, és egyszerű megoldásokat keresik lakásuk felújításakor. Ennek a tapétának az előnye, hogy könnyedén felhelyezhető, szabadon festhető, tartós, és könnyen tisztítható.

Az üvegfátyol tapétára is igaz, hogy akár 8-10 alkalommal is átfesthető tetszőleges árnyalatúra. Amellett hogy megerősíti a falfelületet, penész és rozsdaálló is, felhelyezése pedig roppant egyszerű.

Az üvegfátyol tapéta megfelelő ragasztóval és festékkel kül-és beltéri falfelületeken is tökéletesen megállja a helyét. Használata egyszerű, előnye pedig hogy karbantartása sem túl bonyolult. Könnyen tisztítható, és hosszú élettartammal rendelkezni. Változatos, izgalmas minták és színek közül válogathatunk kedvünkre, ha az üvegfátyol tapéta mellett tesszük le a voksunkat.

A felragasztást követően a száradási idő után akár azonnal festhető a felület. A festéshez pedig a moshatóság miatt latex festéket szoktak a legtöbbször a szakemberek javasolni.

Kapcsolódó bejegyzések

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük